Խորհրդարանական պատվիրակությունը մասնակցում է ՍԾՏՀ ԽՎ հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին
Մարտի 27-ից 30-ը Բուխարեստում (Ռումինիա) ընթանում է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի տնտեսական, առեւտրի, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերի (ՍԾՏՀ ԽՎ) հանձնաժողովի 50-րդ նիստը:
Հանձնաժողովի աշխատանքներին հայաստանյան պատվիրակությունից մասնակցում են Աժ պատգամավորներ Վահե Էնֆիաջյանը եւ Գեւորգ Գորգիսյանը, ովքեր նիստի ընթացքում հանդես են եկել օրակարգային ելույթներով եւ հարցադրումներով:
Հանձնաժողովի նիստի օրակարգում եղել է փոխնախագահի ընտրության հարցը: Մասնակից 12 պետությունից 4-ը (Սերբիա, Ալբանիա, Ուկրաինա, Հայաստան) իրավունք ունեին փոխնախագահի թեկնածու ներկայացնելու: Փոխնախագահի թեկնածու է առաջադրվել ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը, ով միաձայն ընտրվել է:
Հանձնաժողովի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ:

Парламентская делегация на заседании комитета ПАЧЭС
27-30 марта в Бухаресте (Румыния) проходит 50-е заседание Комитета ПАЧЭС  по экономическим, торговым, технологическим и экологическим вопросам.
В работе комитета от армянской делегации участвуют депутаты НС В.Энфиаджян и Г.Горгисян, которые в ходе заседания выступили по повестке дня, подняли актуальные вопросы.
В повестке заседания – вопрос   избрания заместителя председателя комитета.  Из 12 государств-участников 4 (Албания, Армения, Сербия, Украина) имели право представления кандидатуры на данный пост. На должность представлен депутат НС РА  от фракции “Царукян” В.Энфиаджян, который избран единогласно.