Խորհրդարանական պատվիրակությունը մասնակցում է ՍԾՏՀ ԽՎ հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին
Մարտի 27-ից 30-ը Բուխարեստում (Ռումինիա) ընթանում է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի տնտեսական, առեւտրի, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերի (ՍԾՏՀ ԽՎ) հանձնաժողովի 50-րդ նիստը:
Հանձնաժողովի աշխատանքներին հայաստանյան պատվիրակությունից մասնակցում են Աժ պատգամավորներ Վահե Էնֆիաջյանը եւ Գեւորգ Գորգիսյանը, ովքեր նիստի ընթացքում հանդես են եկել օրակարգային ելույթներով եւ հարցադրումներով:
Հանձնաժողովի նիստի օրակարգում եղել է փոխնախագահի ընտրության հարցը: Մասնակից 12 պետությունից 4-ը (Սերբիա, Ալբանիա, Ուկրաինա, Հայաստան) իրավունք ունեին փոխնախագահի թեկնածու ներկայացնելու: Փոխնախագահի թեկնածու է առաջադրվել ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը, ով միաձայն ընտրվել է:
Հանձնաժողովի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ:

Parliamentary Delegation Takes Part in Works of PABSEC Committee Meeting
On March 27-30, the Fiftieth Meeting of the Economic, Commercial, Technological and Environmental Affairs Committee of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) was held in Bucharest (Romania).
The NA deputies Vahe Enfiajyan and Gevorg Gorgisyan took part in the Committee works from the Armenian delegation, delivered agenda speeches and made interpellations during the Meeting.
The item of the election of the Deputy Chairman was on the agenda of the Committee Meeting. 4 states (Serbia, Albania, Ukraine, Armenia) out of 12 participant states had the right to present candidacy for the post of Vice Chairman. The deputy from the RA NA Tsarukyan Faction was proposed for the post of Vice Chairman.